2024 YILI ARAŞTIRMA VE ÖNCELİKLİ ALAN ARAŞTIRMA PROJELERİ ÇAĞRISI

Değerli Araştırmacılarımız,

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü 2024 Yılı Araştırma ve Öncelikli Alan Araştırma Projeleri başvuruları 01.06.2024 - 14.07.2024 tarihleri arasında alınacaktır.

Destek üst limitleri BAP Uygulama Esasları Madde 4'e göre; Araştırma Projeleri için 200.000 TL, Öncelikli Alan Araştırma projeleri için 225.000 TL'dir.

Öncelikli Alan Araştırma Projeleri için belirlenen konular Konya Teknik Üniversitesi 2021- 2025 Stratejik Planı doğrultusunda 2024 Yılı BAP Uygulama Esasları Ek-4'te sunulmuştur.

Tüm proje başvuruları BAP Komisyonu'nun ön değerlendirmesinin ardından Panel Moderatörü gözetiminde ilgili alanlarda uzman Panelistler tarafından değerlendirilecektir. Desteklenmesi uygun görülen projeler Panel Değerlendirmesi ve BAP Komisyonu kararı sonunda duyurulacaktır.

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü

 

2024 YILI BAP UYGULAMA ESASLARI ÖNEMLİ DUYURULAR SEKMESİNDE PAYLAŞILMIŞTIR.

ARA RAPOR VE SONUÇ RAPORU TESLİM SÜRELERİ

Proje raporlarının belirlenen süreler içinde teslim edilmesi hususunda proje yürütücüleri tarafından gerekli özenin gösterilmesi beklenmektedir.

BAP YÖNERGESİ MADDE 28 -- (1) BAP Komisyonunca kabul edilen bir mazeret gösterilmeden, proje ara raporunun 1 aydan fazla, proje sonuç raporunun ise 3 aydan fazla geciktirilmesi durumunda, rapor teslim edilinceye kadar proje yürütücüsünün yürütmekte olduğu tüm projelere ait işlemler durdurulur. Yapılan uyarıya rağmen 15 gün içerisinde ara raporun verilmemesi durumunda ise proje çalışması iptal edilerek, satın alınan demirbaşlardan bir problemi veya arızası olmayan kullanılabilir durumda olanlar geri alınır. Aksi takdirde bu demirbaşların bedelleri de dâhil olmak üzere, diğer tüm harcamaların bedelleri yasal faizi ile birlikte proje yürütücüsünden alınır. Bunun yanında proje yürütücüsü, 2 yıl süre ile BAP Koordinasyon Birimi desteklerinden faydalandırılmaz.

 

Yeni Personel Giriş İşlemleri

Sisteme ilk defa giriş yapacak akademik personeller, giriş türü = "Yürütücü" ve kullanıcı adına da mail adreslerinin `@ktun.edu.tr` ifadesinden önceki alanı girdikten sonra, Yeni Şifre Talebi butonuna basmaları gerekmektedir.

 

Yeni Şifre Talebi butonuna basıldıktan sonra kullanıcın belirtmiş olduğu mail adresine, kullanıcının yeni şifre belirlemesi için mail gönderilecektir. Maildeki linke tıkladığında, yeni şifre belirleme için ilgili sayfa açılacaktır. Bu sayfadan otomasyon girişi için şifre oluşturulacak.  

 

Şifre oluşturulduktan sonra mail adresi ve oluşturulan şifre ile sisteme giriş sağlanabilir.

 

 

  • __short_title__ __title__
  • __title__
  • __title__
  • __count__